Pomorski Klub Podróżnika

logo-pomorski-klub-podroznioka

We wrześniu 2006 r. powołano Gdyński Klub Podróżnika, jako kolejny z Klubów w istniejącej strukturze Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni. Celem nowo powstałego Klubu była integracja gdynian uprawiających i zainteresowanych udziałem w „ ...podróżach ...małych i dużych, ...dalekich i bliskich" i dzielenie się z gdyńską społecznością zdobytym doświadczeniem i pasją poprzez organizowanie spotkań, prelekcji „slajdowisk" i wspólnych wypadów w nieznane. Chcielibyśmy również rozbudzać nasze pasje podróżnicze w sercach naszej młodzieży i (zgodnie ze znaną maksymą 'wszak podróże kształcą") stopniowo przekazywać symboliczną pałeczkę w Ich godne ręce.

Spotykamy się kilka razy w roku, najczęściej - w życzliwie udostępnianej nam Gdynia InfoBox - ul. Świętojańska 30 oraz Sali Morskiej, w Gdyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku - przy ul. 3 Maja 27. Ponieważ na kolejnych spotkaniach Gdyńskiego Klubu Podróżnika zaczęli pojawiać się Sympatycy z Gdańska, Wejherowa, a nawet Słupska postanowiliśmy nazwę Klubu dostosować do jego aktualnych potrzeb i zainteresowań, i przemianować go na Pomorski Klub Podróżnika (Klub PP).

Kontakt:

www.klubpodroznika.gdynia.pttk.pl