Przeskocz do treści

Aktualności

26.09.2020 VII Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna przeszła w sobotę z sprzed budynku SKM Wzgórze Św. Maksymiliana czarnym szlakiem do Leśniczówki Witomino. Tam w pobliżu wiaty w pobliżu szlaku czarnego posadziliśmy drzewo, które – jako symboliczny podarunek naszego pokolenia dla pokoleń przyszłych – upamiętnia 70. rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Głównym organizatorem akcji Drzewa Dziedzictwa są Zarząd Główny PTTK i Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych.
Dziękujemy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku i Nadleśnictwu Gdańsk z siedzibą w Gdyni za wsparcie organizacji VII Ogólnopolskiej Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej w Gdyni. Dziękujemy za sadzonkę lipy i posadzenie jej jako „Drzewa Dziedzictwa PTTK” przy czarnym szlaku w Leśnictwie Witomino. Zobowiązujemy się o nie dbać.


12.09.2020 Spływ Kajakowy rzeką Redą. Cieszymy się z wspaniałej pogody jaka nam dopisała. Po spływie czekał na nas grill z kiełbaskami i pyszną herbatką.


Klub Krajoznawców „BLIZA „ OM PTTK Gdynia zaprasza w sobotę 22 sierpnia 2020 r. na wycieczkę krajoznawczą „Śladami Bernarda Chrzanowskiego”  . Zbiórka : przystanek ZKM Kilińskiego na ul. Władysława IV godz.. 10.00. Odjazd autobusu nr 109 do Gdyni Babie Doły o godz. 10.05. Trasa wycieczki : Babie Doły – Mechelinki – Pierwoszyno, km 10.

Powrót do Gdyni ok. godz.15.00 . Zgłoszenia:  tel. : 500 657 834 Alicja.

Uczestnicy rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie (nie dotyczy członków PTTK z opłaconą składką członkowską).

W związku z pandemią COVID-19 każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania zakazów ogłoszonych przez służby sanitarno-epidemiologiczne. We własnym zakresie każdy zaopatruje się w niezbędne środki ochrony oraz przestrzega zasad wynikających z panującej sytuacji. Bierzesz udział w wycieczce na własne ryzyko i odpowiedzialność, ale pod warunkiem stosowania się do panujących ograniczeń.

Pomorska Komisja Krajoznawcza i Fotograficzna PTTK oraz Klub Krajoznawców BLIZA zapraszają w niedzielę 13 września 2020 r. na II etap wycieczki „Śladami zasłużonego krajoznawcy Romana Klima” na trasie Malbork Kałdowo – Tragamin – Lasowice (10 km). Zbiórka o godz.9.30 przy kasach dworzec PKP Gdynia, odjazd pociągu Polregio do Kałdowa o godz.9.50. Na trasie miejsca pamięci II wojny światowej i cmentarz mennonicki. Powrót o godz.15.00. Zdobywamy punkty do odznak turystyki kwalifikowanej OTP, Turysta Przyrodnik, ROK, OFK. Uczestnicy rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie (nie dotyczy członków PTTK z opłaconą składką członkowską).

Przewodnik wycieczki : Dariusz Wasilczuk.

Zgłoszenie udziału w wyciecze nr tel: 500 657 834.

Pomorska Komisja Krajoznawcza PTTK i Oddział Morski PTTK w Gdyni zapraszają w piątek 2 października 2020 r. na XXXII Zlot Krajoznawczy im. prof. Kazimierza Demela.

Zbiórka : Gdynia Chwarzno ul. Jowisza 60. Szkoła Podstawowa nr 48 w Chwarznie o godz. 12.00.

Trasa: Gdynia Chwarzno, SP nr 48 – szlak czerwony – szlak rowerowy TPK – Cmentarz Witomino.

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie prof. K. Demela w obecności sztandaru SP 48 im. K.Demela.

Oddział Morski PTTK Gdynia zaprasza 12 września 2020 r. na spływ kajakowy rzeką Redą, na trasie Reda - Zatoka Gdańska.

Zbiórka zgłoszonych uczestników : Parking LIDL, ul. Morska 116 o godz. 12.00. Tel. kontaktowy: 501 446 5410


Archiwum aktualności

Klub Krajoznawców ”BLIZA” O/Morski PTTK w Gdyni zaprasza na wycieczkę krajoznawczą w środę  06 stycznia 2021 r. na trasie: Wejherowo Nanice - czarny szlak Zagórskiej Strugi - Reda Pieleszewo. Zbiórka o godz.9.50 SKM Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana, odjazd SKM do Wejherowa o godz.10.04. Ilość km:12. Powrót około godz.15.00.Obowiązkowe zgłoszenie: tel  500 657 834.